O autorze
Dlaczego pół? Przecież to rodzina,... co za kobieta! Wyrodna matka i żona!

Tak to ja, nie wyrodna tylko zwyczajna, pospolita, przeciętna, zabiegana Matka Polka! Kobieta, która często ma tylko 30 minut, żeby wymyślić i przygotować coś pysznego dla całej rodziny. Jakoś tak wychodzi, że zawsze mam mało czasu, zwłaszcza na przygotowanie obiadu. Stąd pomysł na założenie bloga, gdzie w jednym miejscu będą przepisy na szybkie, tanie ( czasem poszalejemy), smaczne i sprawdzone dania i to nie tylko obiadowe. Przepisów mam całą masę, w końcu jestem żoną i matką od 25 lat. Zapraszam!
Znajdź mnie na Facebooku

Pierniczki

Shutterstock/ Fot. haveseen
Pieczenie pierniczków to chyba jeden z milszych obowiązków przedświątecznych

U nas w domu pieczenie to dobra zabawa, a zapach który rozchodzi się wokół nastraja bardzo pozytywnie. Więc jeśli masz dziś słaby dzień, zacznij robić te świąteczne ciasteczka. Ozdobione i zamknięte w szczelnym pudełku w Boże Narodzenie zachwycą Cię swoim smakiem.
1. 550 g mąki pszennej
2. 300 g miodu
3. 100 g cukru pudru
4. 120 g masła
5. 1 jajko
6. 2 łyżeczki sody
7. ~20 g
Przyprawę do pierników, miód i masło lekko podgrzewam, łączę z pozostałymi składniki, wyrabiam.
Ciasto rozwałkowuję (nie za cienko) i hulaj dusza. Najczęściej korzystam z gotowych foremek do wyciskania, ale czasem kształty pierniczków powstają spontanicznie.
Rok temu pierwszy raz robiłam domek z piernika. Trochę pracy ale bardzo ładny efekt, przez całe święta zdobił nasz stół. Podpowiem, że ładniej wygląda nieduży domek, okienka można zrobić z kolorowych landrynek (landrynki trzeba drobno potłuc młotkiem, powstały pył wsypać w otwór okienny w cieście, przed włożeniem do pieca, pod wpływem gorąca z tych okruchów powstaną szybki- wyglądają jak witraże). Zdobienie ścian trzeba wykonać przed złożeniem domku. " Klejem"- jest bardzo gęsty lukier.
Spróbujcie - polecam.
Trwa ładowanie komentarzy...